Patyčios sporte – dažna šių laikų problema

Šiandieninėje visuomenėje yra pačių įvairiausių problemų, su kuriomis bandoma kovoti ir kad kaip įmanoma mažiau jos pasiektų nekaltus žmonės. Viena iš dažniausiai eskaluojamų problemų yra patyčios. Jos vyrauja beveik visose srityse ir su jomis gali susidurti kiekvienas. Patyčios sporte taip pat yra opi problema, kuri retkarčiais nuskambi visuomenėje. Gali pasirodyti keista, kad net ir tokiose srityje jos gali būti. Juk sportas yra taikus žaidimas, kur susirenka tikslo siekiantys bendraminčiai, norintys pasiekti pačių geriausių rezultatų.

Bandoma nukreipti dėmesį nuo savęs

Neretai patyčias sukelia tie asmenys, kurie nepasitiki savimi, turi tam tikrų kompleksų ir nori visą dėmesį nukreipti kitur. Tuomet yra susirandama auka, kuri turi atkentėti visas skleidžiamas apkalbas, patyčias ir kitus blogus dalykus. Tokie žmonės labai dažnai jaučia pasitenkinimą, kuomet kitas žmogus yra žlugdomas, jis tuo momentu jaučiasi viršesnis ir viską galintis kontroliuoti. Galbūt jis vaikystėje buvo patyręs tokią pat situaciją ir dabar nori įrodyti pats sau, kad viskas pasikeitė ir jis gali būti ne aukos vietoje. Priežasčių gali būti pačių įvairiausių, tad sprendžiant problemą reikia padėti ne tik žmogui, kuris patiria patyčias, bet ir tam asmeniui, kuris jas kursto. Gal jis turi kur kas rimtesnių problemą, nei kad gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Pasirenka silpnesnius už save

Turbūt labai dažnai galima įžvelgti tendenciją, kad patyčių objektų tampa tylesni, ramesni, silpnesni žmonės, ne išimtis yra ir sportas. Čia taip pat yra pasirenkamas asmuo, kuris negali pasiekti geresnių rezultatų, kuriam sekasi ne taip puikiai kaip kitiems komandos nariams. Aišku, niekada patyčios nebus skleidžiamos patiems geriausiems sportininkams, kurie pasižymi geriausiais rezultatais, į juos dažniausiai norisi lygiuotis kuo daugiau būsimų sportininkų. Aišku, kartais ir tokie žmonės gali sulaukti kritikos, arba blogesnis žodis pasakytas gali būti už akių, bet, kad tai vyktų tiesiogiai, yra labai retas atvejis.

Reikia spręsti problemas

Matant tokią situaciją labai dažnai daugelis žiūri iš šono ir nesistengia viso to nutraukti. Tikriausiai yra jaučiama baimė ir nenoras, kad viskas pasisuktų į jį. Tačiau išspręsti patyčias galima tik garsiai kalbant ir rodant esančią problemą. Asmuo, kuris skleidžia patyčias tuo mėgaujasi, nes daug žmonių apie tai nežino ir jis gali kontroliuoti visą situaciją. Tačiau jei apie visa tai būtų pradėta kalbėti garsiai ir daugelis pamatytų, kas vyksta, tikėtina, kad patyčios gali baigtis arba bent jau sumažėti.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.