Implantai – saugus ir efektyvus prarastų dantų atkūrimas

Dantų implantavimas – tai procedūra, kurios metu dantų šaknys pakeičiamos metaliniais, varžtiniais kaiščiais, o pažeisti ar trūkstami dantys – dirbtiniais dantimis, kurie atrodo ir funkcionuoja panašiai kaip tikri.

Implantavimo eiga priklauso nuo implanto tipo ir žandikaulio kaulo būklės. Dantų implantavimo operacija gali apimti keletą procedūrų. Didžiausias implantų pranašumas yra tvirtas naujų dantų prigijimas – procesas, kurio metu kaulas tvirtai apauga aplink implantą. Kadangi šis kaulo gijimas reikalauja laiko, procesas gali užtrukti kelis mėnesius.

Implantavimo nauda ir rizika

Dantų implantai yra tinkamas dantų atkūrimo būdas, jeigu:

1) Trūksta vieno ar daugiau dantų;

2) Žandikaulis tinkamos apimties;

3) Žandikaulis pakankamo tankio, kad būtų galima pritvirtinti implantus, arba galima atlikti žandikaulio „priauginimą“;

4) Turite sveikas dantenas;

5) Neturite sveikatos būklių, dėl kurių atsirastų sunkumų kaulų gijimui;

6) Negalite arba nenorite nešioti protezų;

7) Norite patobulinti savo kalbą;

8) Esate pasiruošę šiam procesui skirti kelis mėnesius;

9) Esate nerūkantis arba pasiryžęs „mesti“ rūkymą.

Kaip ir bet kuri chirurginė procedūra, ši operacija turi tam tikrų rizikų. Verta paminėti, kad problemos yra ganėtinai retos, o jeigu jos ir atsiranda, paprastai būna labai nedidelės ir lengvai išsprendžiamos.

Procedūros metu galimos rizikos apima:

1) Infekcija implanto vietoje;

2) Aplinkinių audinių sužalojimas ar pažeidimas;

3) Nervų pažeidimas, galintis sukelti natūralių dantų, dantenų, lūpų ar smakro skausmą, tirpimą ar dilgčiojimą;

4) Sinuso problemos, kai į viršutinį žandikaulį įdėti dantų implantai išsikiša į vieną iš sinusų ertmių.

Procedūros eiga

Planuojant implantavimo procesą, jame gali dalyvauti įvairūs specialistai, įskaitant burnos, žandikaulio ir veido ligų gydytojus (burnos ir žandikaulių chirurgą) bei odontologą.

Kadangi dantų implantams reikia vienos ar daugiau chirurginių procedūrų, privaloma atlikti išsamų įvertinimą, kad būtų tinkamai pasiruošta. Vertinimas apima:

1) Išsamią dantų apžiūrą. Specialistas gali padaryti dantų ir žandikaulio rentgeno nuotraukas.

2) Ligos istorijos vertinimą. Pasakykite gydytojui apie bet kokias sveikatos būkles ir vaistus, kuriuos vartojate, įskaitant receptinius ir nereceptinius vaistus bei papildus. Jei turite tam tikrų širdies ligų, gydytojas prieš operaciją gali skirti antibiotikų, kad išvengtų galimos infekcijos.

3) Gydymo plano sudarymą. Šis planas, pritaikomas jūsų situacijai, atsižvelgia į tokius veiksnius kaip, kiek dantų jums reikia pakeisti, jūsų žandikaulio kaulo ir likusių dantų būklę.

Siekiant malšinti skausmą, operacijos metu galima taikyti vietinę nejautrą, sedaciją arba bendrąją nejautrą. Pasitarkite su savo odontologu, kuris variantas jums tinkamiausias. Specialistai nurodys, ką ir kaip valgyti bei gerti prieš operaciją, atsižvelgiant į tai, kokio tipo anesteziją pasirenkama. Jeigu pasirinkta sedacija ar bendroji nejautra, suplanuokite, kad kas nors parveš jus namo po operacijos ir nusiteikite ilsėtis likusią dienos dalį.

Dantų implantavimo operacija dažniausiai atliekama etapais, tarp procedūrų skiriant gijimo laiką. Dantų implantavimo procesas susideda iš šių etapų:

1) Pažeisto danties pašalinimas (jeigu jis yra);

2) Žandikaulio kaulo paruošimas (jeigu reikia);

3) Dantų implantų įdėjimas;

4) Kaulo priaugimas prie implanto ir gijimas;

5) Dirbtinių dantų uždėjimas.

Visas procesas nuo pradžios iki pabaigos gali užtrukti kelis mėnesius. Didžioji to laiko dalis skiriama gijimui.

Apie dantų implantavimą Klaipėdoje plačiau skaitykite Klaipėdos odontologijos centro svetainėje : https://www.klaipedosoc.lt/paslaugos/dantu-implantai-klaipeda

Įrašas paskelbtas temoje Sveikata. Išsisaugokite pastovią nuorodą.