Dantų kanalų gydymas: ką reikia žinoti prieš ir po procedūros?

Dantų kanalų gydymas – gana dažna procedūra. Kartais jos yra baiminamasi, tačiau skausmas, kuris neleidžia normaliai funkcionuoti, yra tikrai didesnis nei gydymo baimė. Dantų kanalų gydymas yra atliekamas, kai dantis šaknyje yra pastebimas uždegimas (pulpitas). Kartais yra atliekamas ir pakartotinis gydymas (pergydymas), jei pirmasis dantų kanalų gydymas nebuvo sėkmingas ar atliktas kruopščiai ir uždegimas pasikartojo. Pati procedūra nėra skausminga, tačiau kaip ir daugumoje situacijų daug užtikrinčiau jaučiamės kai esame tam pasiruošę.

Prieš dantų kanalų gydymą

Prieš atliekant procedūrą, gydytojas turi būti pilnai įsitikinęs, jog dantų kanalų gydymas yra reikalingas. Tam reikia atlikti visus tyrimus, padaryti rentgeno nuotrauką. Išsiaiškinus visą ligos progresą galima jau taikyti ir tinkamą gydymą. Ar reikia atlikti kokių papildomų pasiruošimo procedūrų? Tikrai ne! Dantų kanalų gydymas yra atliekamas paskyrus gydytojo ir specialiai tam ruoštis tikrai nereikia.

Gydymas nėra skausmingas, nes naudojama vietinė nejautra, kuri padeda nejusti jokio skausmo. Tinkamais instrumentais ir naudojant mikroskopą yra išvalomi visi pažeisti dantų kanalai, o likę tušti tarpai užpildomi specialiu tirpalu, kuris neleidžia mikroorganizmas čia pakliūti ir vėl.

Po dantų kanalo gydymo

Dantų kanalų gydymas – tai nėra tik vienas dalykas, kuris padeda apsaugoti dantis nuo tolimesnio uždegimo. Labai svarbu sudaryti tokias sąlygas, kad uždegimas nepasikartotų, danties šaknys būtų apsaugotos ir sumažėtų tikimybė joms būti pažeistoms. Tam kartais prireikia ir danties protezavimo, nes gydymo metu ar dėl ligos pažengimo gali būti labai pažeistas ir pats dantis. O ne protezuotas jis nebesugebės tinkamai apsaugoti šaknų ir dantų kanalų gydymas bus neveiksmingas.

Ir kaip ir po kiekvienos procedūros – tinkama burnos higiena yra raktas į sveiką ir gražią šypseną. Svarbu tinkamai prižiūrėti savo dantis, vengti maisto produktų, kurie jiems kenkia, reguliariai lankytis pas specialistus apžiūrai, atlikti burnos higienos procedūras. Visas šis priežiūros derinys padeda užtikrinti, jog dantų kanalų gydymas dar nebus greitai reikalingas. O įvykus traumoms, net kai pažeidimo nesimato akivaizdžiai, kreipkitės į specialistus. Kai kurios traumos nesukelia jokio skausmo ar nesimato plika akimi, tačiau gali būti naujos ligos sukėlėjos.

Įrašas paskelbtas temoje Paslaugos, Sveikata. Išsisaugokite pastovią nuorodą.