Vėdinimo sistemos: pagrindinės jos sudedamosios dalys

Kiekvienas žinome, kas daugmaž yra vėdinimo sistema ir kaip ji veikia. Tačiau ar bent kada nors susimąstėte, kokios dalys ją sudaro. Gali pasirodyti, kad ją sudaro keli komponentai, kurie tvirtinasi vienas prie kito, kol gaunamas galutinis variantas. Iš dalies, tai yra tiesa, bet pažiūrėjus iš profesionaliosios pusės, tai gan sudėtingas mechanizmas reikalaujantis specialių žinių. Todėl šiame straipsnyje paprastais žodžiais pakalbėsime apie jos sudedamąsias dalis, kad turėtumėte bendrą supratimą apie tai ir būtų lengviau rinktis vėdinimo sistemą namams.

Rekuperatoriai

Viena iš svarbiausių vėdinimo sistemos dalių. Jo pagalba daugiau nei 90 proc. šilumos gali grįžti iš lauko. Šis prietaisas gali būti:

  1. Rotacinis. Pasirenkant jį reikėtų žinoti, kad jis negali užtikrinti, kad esantis netinkamas kvapas namuose bus visiškai panaikintas ir kartu su grąžintu oru jis grąžina ir dalį drėgmės.
  2. Plokštelinis. Renkantis tokio tipo rekuperatorius būsite tikri, kad į namus grąžintas oras tikrai bus švarus ir neturės papildomų kvapų, taip pat jis negrąžina drėgmės. Žiemos metu esant aukštai oro temperatūrai jis papildomai pašildomas, kad nebūtų pažeistos jo vidinės dalys.
  3. Entalpiniai. Šio tipo prietaisai pasižymi tuo, kad gali grąžinti drėgmę atgal į namus.

Ortakiai

Tai vėdinimo sistemos dalis, kuriais oras patenka į patalpos vidų. Ortakius galima rinktis iš dviejų variantų tai yra lanksčių ir cinkuotų. Dažniausiai jie montuojami patalpos lubose, tačiau pagal patogumą gali būti montuojamos ir grindyse. Juos labai svarbu tinkamai izoliuoti, nes kitu atveju, gali pradėti kauptis kondensatas ir atsirasti pelėsis, prasidėti puvimo procesas, kuris bus neatsiejamas nuo naujų remontų ir vėdinimo sistemos dalių keitimo.

Difuzoriai ir grotelės

Difuzoriaus paskirtis yra ištraukti arba tiekti orą į išorę arba vidų. Difuzoriai ir grotelės yra neatsiejama vėdinimo sistemos dalis bei elementas, kuris yra matomas kambaryje. Jie gali būti įvairaus dizaino, skirtingų formų ir juos galima derinti prie namų interjero ar kitų interjero detalių.

Valdymas

Tai vienas iš svarbiausių funkcionalumų, kuris renkamasi pagal individualų patogumą. Tad vėdinimo sistema gali būti valdoma iš nuotolio arba tik kai grįšite į namus. Taip pat juose gali būti įdiegtos ir papildomos funkcijos, kurios užtikrins dar kokybiškesnį buvimą namuose. Papildomas funkcijas galima užprogramuoti iš anksto, kad jos veiktu tam tikru laiku ar pagal kitą ritmą, kuris yra patogus jums.

Įrašas paskelbtas temoje Namai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.