Spintos stumdomomis durimis: pritaikymas ir patarimai

Spintos stumdomomis durimis yra praktiškas ir universalus sprendimas įvairioms namų erdvėms. Tai lengvai pritaikomas baldas, kuris padeda sutaupyti vietos bei leidžia improvizuoti. Tačiau labai svarbu ne tik tinkamas spintos pasirinkimas, bet ir išmanymas, kaip ją pritaikyti bei prižiūrėti, jeigu norite, kad slankiojantis mechanizmas teiktų džiaugsmo, o ne keltų vargą.

Kur tinka stumdomos durys?

Pirmiausia spintos stumdomomis durimis įsitvirtino mūsų miegamuosiuose. Šioje erdvėje tokios spintos yra labai geras pasirinkimas, nes neapkrauna kambario vizualiai. Spinta, ypač, jeigu ji su veidrodžiais, atrodo stilingai, nesumažina erdvės ir tuo pačiu atlieka daiktų slėpimo funkciją. Jums nebereikia apsikrauti komodomis ar lentynomis. Dėl tos pačios priežasties tokio tipo spintos labai dažnai pasirenkamos ir prieškambariuose, kur taip pat norisi, kad „ant akių“ būtų kuo mažiau daiktų ir netvarkos.

Tačiau šiandien slankiojančios sistemos pritaikomos daug plačiau. Interjero specialistai pastebi, kad spintos su slankiojančiomis durimis gali įgyvendinti vis daugiau įvairių poreikių. Pavyzdžiui, labai dažnai tokios durys tampa drabužinės erdve, dažnai spintos su slankiojančiu mechanizmu jau įrengiamos ir vaikų kambariuose bei vonioje. Tad taisyklės, jog tokios spintos gali būti tik tam tikruose namų kambariuose jau beveik nėra.

Ką reikėtų žinoti prieš įsigyjant?

Jeigu norite namuose įrengti spintą slankiojančiomis durimis, prieš tai, kai užsakoma baldų gamyba, reikėtų skirti laiko ne tik jos pasirinkimui, bet ir pasidomėti montavimu bei priežiūra. Nuo to priklausys spintos funkcionalumas ir galutinis rezultatas. Štai keli paprasti patarimai, kurie gali Jums praversti.

  • Pasirinkimas. Rinkdamiesi spintą, skirkite daugiau dėmesio medžiagoms, iš kurių ji pagaminta. Reikėtų rinktis tik kokybišką medieną, kuri ilgus metus tarnaus nepakeisdama savo formos. Taip pat didžiulis dėmesys turi būti skiriamas bėgelių ir kitų furnitūros elementų pasirinkimui. Nuo jų priklauso, ar spintos stumdomomis durimis yra kokybiškos ir ar po kelių metų neteks keisti slankioajančio mechanizmo.
  • Išplanavimas. Iš anksto apgalvokite, koks turėtų būti spintos išplanavimas ir pagal tai pasirinkite spintos dydį bei reikalingus papildomus elementus. Spinta turi turėti ne tik pakabinamą zoną, bet ir stalčių bei lentynų, kad būtų patogiau joje laikyti kuo daugiau įvairesnių daiktų ir drabužių.
  • Montavimas. Įprastai slankiojančios spintos yra montuojamos nesudėtingai, tad tai galite padaryti ir patys. Bet jeigu abejojate, geriau rinkitės profesionalų pagalbą.
  • Priežiūra. Nepamirškite, kad spintos funkcionalumas priklauso nuo jos priežiūros. Labai svarbu turint slankiojančią spintą reguliariai valyti bėgelius, kad jie neužsikimštų ir nesusipurvintų, o mechanizmas galėtų judėti netrukdomai.

 

Įrašas paskelbtas temoje Namai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.