Kaip nepermokėti už paskolą?

Nenoriu permokėti už paskolą: kaip elgtis?

Paskola yra tapusi reikšminga finansinio ciklo dalimi beveik kiekvienam. Pasipildyti savo einamąją banko sąskaita papildomomis lėšomis kredito formoje, puikiai žinant, kad pasiskoliną sumą bus galima grąžinti su lyg sekančiu atlyginimu, yra norma vidutinėje lietuvių šeimoje. Kartais einamosios sąskaitos papildomos greituoju kreditu, kartais – vartojimo paskola, o dar kitais atvejais – pasinaudojus kredito kortele. Bet esmės tai nekeičia – jei jūsų finansai yra stabilūs, o paskolos suma nėra nesuvaldoma, tuomet didelių problemų kreditas jums nesukels.

visikreditai

Bet ir tokiais atvejais, kai kreditas nekelia didelių rūpesčių ir nėra imamas „iš reikalo“, nesinori permokėti už paskolą. O ką jau ir kalbėti apie tas situacijas, kai žmogui paskola yra reikalinga, kaip oras. Pastaruoju atveju per didelė paskolos kaina gali būti kritinė ir sukurti dar daugiau problemų. Todėl sugebėti atsirinkti kur yra pigi paskola, o kur – per brangi, kur sąlygos yra geros, o kur – nepatenkinamos, yra vienas iš svarbių finansinio raštingumo detalių. Pigiausia paskola yra toks dalykas, kurio ieškant negalima pažiūrėti tik į palūkanų normą ir pagal tai nuspręsti kur siūlomos pigiausios paskolos, o kur – brangesnės. Taip yra dėl elementarausio fakto, kad įmokos už kreditą susideda ne tik iš palūkanų mokėjimų. Bet net jei mokėti reikėtų tik palūkanas, įvertinti kiekvieną pasiūlymą būtų tikras vargas: juk Lietuvoje yra dešimtys kreditorių!

 

Galbūt jums reikalingas refinansavimas?

Prieš tai išskyrėmė bent dvi žmonių kategorijas, kurioms gali reikėti pasiskolinti. Tai – nei su savais finansais, nei su kreditais problemų neturintys žmonės ir tokie, kuriems paskola yra gyvybiškai svarbi. Paskutiniojoje situacijoje atsidūrę žmonės turėtų pagalvoti apie refinansavimą. Jei tokia galimybė yra ir jūsų padėtis leidžia dėl jo kreiptis, būtina tokia galimybe pasinaudoti. Refinansavimas leis kiek labiau atsikvėpti ir suteiks erdvės naujiems finansiniams pamatams susikurti, kad nereikėtų šokti nuo vienos paskolos, prie kitos, kai bendra mokama suma už kreditą tik auga. Tai yra faktiškai pigiausia paskola, kurią galite gauti, todėl esant galimybei – pasinaudokite ja.

Kaip ieškoti pigiausio kredito? Paskola

Kuo greičiau jums reikia paskolos ir kuo mažiau sąlygų jai gauti norite išgirsti – tuo brangiau jums gali reikėti susimokėti. Greitieji kreditai yra brangiausi, nes pasiskolinti galite greitai, o reikalavimai – kuklūs. Tuo tarpu pigesnės alternatyvos, su daugiau pasirinkimo visais atžvilgiais, atitinkamai kels didesnius reikalavimus. Bet nesvarbu, kurios grupės paskola jums yra svarbiausia, palyginti jas tarpusavyje ar konkrečioje jų grupėje tikrai nėra sudėtinga ir tą padaryti galite įvairiuose tam skirtose vietose.

Tik reikia dar kartą pabrėžti, kad nereikėtų paskolų lyginti tik pagal palūkanų normą, nes tai gali būti apgaulinga. Jei neturite laiko, geriau žiūrėti į BVKKMN, kurį pateikti privalo visos kredito įstaigos, o turint laiko galite ir individualiai įvertinti visus kreditui taikomus mokesčius.

Tekstą patalpino dzukijainfo redakcija.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.