Koks invalido vežimėlis skirtas pagyvenusiems žmonėms?

Neįgaliojo vežimėlis turėtų būti pasirenkamas atsižvelgiant į konkrečius žmonių, kurie ketina juo naudotis, poreikius. Kitokio vežimėlio prireiks stuburo traumą patyrusiam žmogui, gebančiam savarankiškai valdyti neįgaliųjų vežimėlį, kitokio – cerebriniu paralyžiumi ar kitokiu paralyžiumi sergančiam vaikui . Jauniems ir aktyviems žmonėms reikia vežimėlių, kurie leistų daug judėti ir būtų naudojami lauke.

Šiuo atveju ypač svarbi stabili vežimėlio ar skuterio konstrukcija, rėmas pagamintas iš atsparių oro sąlygoms medžiagų ir efektyvūs stabdžiai, kurie užtikrins vartotojo, norinčio vežimėliu naudotis po miestą, saugumą. Kita vertus, senjorams ir mažiau aktyviems žmonėms reikia vežimėlių, kurie tiesiog padėtų kasdieniame funkcionavime. Žmonėms su negalia, kurie negali patys vairuoti vežimėlio, svarbus ir vairuotojo patogumas. Todėl svarbu, kad neįgaliojo vežimėlio valdymas būtų patogus ir neįgaliųjų slaugytojui.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis neįgaliojo vežimėlį ar skuterį?

Vežimėlio dydis ir lengvumas

Renkantis vežimėlį labai svarbus ir vežimėlio dydis. Ne be reikalo vežimėlių gamintojai siūlo įrangą, skirtą atskirai vaikams ir suaugusiems. Taip pat svarbu ligos pobūdis ir negalios laipsnis.

Renkantis vežimėlio dydį, reikia pasirūpinti atitinkamu sėdynės tarpu. Reikia atsižvelgti į tai, kad žiemą pacientas bus aprengiamas papildomais drabužių sluoksniais, kurie užims daugiau vietos vežimėlyje. Perkant vežimėlį reikia atsižvelgti į vartotojo poreikius (nemokamam įrangos naudojimui būtina atitinkamo dydžio sėdynė ir atlošas, o sergant kai kuriomis ligomis – atrama galvai).

Svarbūs ir tokie aspektai kaip buto, kuriame gyvena neįgalusis, dydis. Didelis vežimėlis ar skuteris mažoje svetainėje jam papildomai apsunkins laisvą judėjimą.

Kitas neįgaliesiems ir jų artimiesiems ne mažiau svarbus klausimas – vežimėlio svoris. Jo svorį pastebimai sumažina aliuminio rėmas. Lengvi neįgaliųjų vežimėliai ar skuteriai reiškia didesnį mobilumą – jis leidžia lengviau manevruoti savo įranga ant kalvos, važiuojamosios dalies ir kelkraščių. Daugeliui vartotojų renkantis vežimėlį didelę reikšmę turi tai, kad vežimėlis yra sulankstomas ir turi nuimamus elementus (ratukus, atramas kojoms). Kitaip tariant, ar galite lengvai įdėti vežimėlį į automobilio bagažinę. Jei neplanuojate transportuoti automobiliu vežimėlio ir norite daugiau komforto, galite rinktis elektrinį vežimėlį, taip pat Lietuvoje labai populiarėja skuteriai.

Kokie yra vežimėlių tipai?

Vežimėliai pirmiausia išsiskiria tuo, kaip jie pajudinami. Pirkdami neįgaliojo vežimėlį, apsvarstykite šiuos dalykus: ar tai vežimėlis, kurį vartotojas varo savo rankomis? Kiek pritaikymo turi turėti tam tikras vežimėlis? Ar reikia papildomų patogumų pacientui, įskaitant, pavyzdžiui, galinius ratus, kad vežimėlis neapvirstų? Ar vežimėlis turi reguliuojamus porankius, pagalvę ir kitus paciento komfortą didinančius elementus?

Elektriniai vežimėliai ir skuteriai

Elektriniai vežimėliai ir skuteriai yra pirmoji neįgaliųjų vežimėlių lyga. Nors šie įrenginiai yra daug brangesni ir sunkesni, dažniausiai jie yra tas dalykas, kuris ženkliai pagerina neįgaliųjų gyvenimo kokybę. Aukštos klasės elektriniai neįgaliųjų vežimėliai , pavyzdžiui, turintys vertikalią funkciją, reiškia, kad pacientas gali naudotis vežimėliu sėdėdamas, gulėdamas ir stovėdamas, su stabilizuota galva ir patogia atrama nugarai.

Kaip nusipirkti elektrinį vežimėlį ar skuterį?

Mediplius – tai internetinė medicinos parduotuvė, kurioje galite apsipirkti neapsilankę stacionarioje parduotuvėje. Primename, kad už kiekvieną vežimėlį ar skuterį galite gauti Nacionalinės ligonių kasos finansavimą arba kompensaciją.

Įrašas paskelbtas temoje Patarimai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.