Kokias paslaugas teikia fotografai?

Fotografai – įvairiapusė profesija

Šiandien norime pasikalbėti fotografijos tema, jei tiksliau ką veikia fotografai, kokios yra skirtingos nišos, už ką mokame jiems pinigus, kada jie reikalingi?

Populiariausios fotografijos nišos

fotografai

Rekomenduojame fototakas.lt paslaugas visoms progoms

  • Vestuvių fotografai. Jie kaip ir sako pats pavadinimas, jie samdomi vestuvių fotosesijai jauniesiems, bei šventės į amžinimui. Neretai jauniesiems yra tikras iššūkis rasti tikrai gerą, profesionalų vestuvių fotografą, kuris nuoširdžiai mylėtų savo darbą. Turėtų įgūdžius ir būtų jiems prieinama kaina. Iš pirmo žvilgsnio ši sfera gali pasirodyti nesudėtinga, tačiau turite įsivertinti, jog šie fotografai turi būti su jaunaisiais jaudulio kupiną dieną, tapti jų draugu, reikalui esant juos nuraminti ar net pralinksminti. Ši sritis yra panaši, tačiau žymiai daugiau įtampos turi, nei porų romantiškos fotosesijos.
  • Švenčių fotografai. Ši sritis nuo vestuvių fotografų, skiriasi tuo, jog fotografuojamos ne tokios didelės, tačiau taip pat svarbios šventės kaip : Krikštynos, jubiliejai, išleistuvės ar panašiai. Šiuo atveju daugiau koncentruojamasi į pavienius kadrus, juos padaryti kuo įdomiau ir pristatyti šventės šeimininkams. Skirtumas nuo vestuvių, čia yra mažiau įtampos, tokias šventes fotografuoti yra paprasčiau, o ir sezoniškumas jų yra mažesnis. Šie veiksniai kartu lemia pigesnę paslaugos kainą, lyginant su vestuvėmis.
  • Renginių fotografai. Samdomi renginiuose, įvairiuose apdovanojimuose, ar neeiliniuose, aukšto lygio seminaruose. Dažniausiai tai būna viena iš žurnalistikos krypčių. Šiuos fotografus galime pamatyti filmų, ar albumų pristatymuose, kuomet yra gerai žinomos žvaigždės, dainininkai, aktoriai ar politikai. Čia reikalingas greitas nuotraukų gero kampo pagavimas, kadangi pozuoja žmonės nebent prie foto sienelės. Tačiau paprastai žurnalai reikalauja padaryti nuotraukas ir pačiame veiksme, pavyzdžiui kuomet žmogus eina raudonu kilimu, ar išlipa iš limuzino.
  • Daiktų fotografavimas. Su juo susidūriame kiekvieną dieną, tiek televizijoje, internete, reklaminiuose plakatuose bei leidiniuose. Čia reikalingas detalus fotografavimas norint pabrėžti vieną, ar kitą daikto savybę, fotografas turi puikiai sužaisti su spalvomis ir gerais kampais. Fotografijos metu padaroma daugybė foto nuotraukų, kurios vėliau būnaperdirbamos programinės įrangos pagalba.

Iš tiesų su fotografija susidūriame praktiškai kasdien, tačiau ne visada susimąstome. Skaitydami straipsnį, ar žurnalą, ar bet ką kitą tekstas lengviau skaitosi kai yra kokybiška nuotrauka, ar foto paveikslėlis jame.  Patariame rinktis tik savo srities profesionalus.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.