Kaip greitai parduoti automobilį 5 paprastais žingsniais

Norėdami užtikrinti greitą pardavimą, turėsite surinkti reikiamus dokumentus, nustatyti prašomą kainą, reklamuoti automobilį ir derėtis su potencialiais pirkėjais.

1. Pasirūpinkite dokumentais

Visų pirma – turite žinoti pagrindinius duomenis apie savo automobilį. t.y. tikslus modelis, metai, variklio tūris, kėbulo tipas.

Pasirūpinkite automobilio techniniais dokumentais. Turite turėti automobilio registracijos dokumentą, taip pat lapą, patvirtinantį techninį automobilio stovį (jeigu technikinė apžiūra dar galioja).

 

2. Nustatyti prašomą kainą

Pirmiausia turite įvertinti savo automobilio vertę, kad galėtumėte nustatyti patrauklią automobilio kainą. Patikrinkite panašių automobilių kainas vietiniuose skelbimuose. Nustatykite savo kainą šiek tiek virš dabartinės rinkos vertės, kad sulauktumėte daugiau susidomėjusių pirkėjų skambučių. Taigi, jei daugumoje skelbimų nurodoma, kad jūsų automobilio vertė yra 4 200 EUR, galite nustatyti 4 500 EUR kainą. Tai palieka jums erdvės deryboms. Vis dėlto, nustatę per didelę kainą, galite prarasti potencialius pirkėjus, nes jie bus numatę skirti pirkiniui mažiau pinigų, nei nurodėte skelbime.

 

3. Suteikite savo automobiliui patrauklumo

Geriausias būdas parduoti automobilį – suteikti jam patrauklumo.

Nereikia taisyti kiekvieno smulkaus įdubimo ir įbrėžimo, svarbiausia nuplauti ir išsiurbti automobilį bei pašalinti visą per metus susikaupusius nešvarumus.

 

4. Nustatykite bandomąjį važiavimą

Suorganizuokite pirkėjams susitikimo vietą ir parodykite jiems savo naudotą automobilį. Tai gali būti prekybos centre arba vietinėje kavinėje. Leiskite jiems išbandyti automobilį, bet važiuokite kartu su jais, nes greičiausiai jie nebus susipažinę su vietove. Jeigu pirkėjas nori, kad mechanikas apžiūrėtų automobilį, jis turėtų sumokėti už apžiūrą. Jei jie grįžta su ilgu problemų sąrašu, gali tekti sumažinti kainą.

 

5. Užbaikite sandorį

Tikimasi, kad po bandomojo važiavimo būsimas pirkėjas pradės derėtis dėl jūsų naudoto automobilio pirkimo. Leiskite pirkėjui pateikti savo pasiūlymą. Jeigu po derybų sutarsite abiem pusėm tinkamą kainą – pasirašykite ‘pirkimo – pardavimo’ sutartį, kurioje nurodykite datą, tikslius duomenis apie automobilį ir kainą.

Kai atliksite šiuos veiksmus, beliks atšaukti automobilio draudimo polisą ir galbūt pradėti ieškoti naujo automobilio.

Įrašas paskelbtas temoje Auto. Išsisaugokite pastovią nuorodą.