Fasadinių plokščių pasirinkimas

Pluoštinio cemento plokštės yra gaminamos iš cemento, sutvirtinto celiuliozės pluoštu ir dirbtiniu pluoštu. Gamybos etape jos taip pat gali būti apdorojamos. Tai procesas, kurio metu plokštės veikiamos garais, veikiant slėgiui. Dėl to fasadinės plokštės tampa kietesnės ir patvaresnės.

Pluoštinio cemento fasadinių plokščių galima įsigyti įvairių formų. Mažiausia kaina taikoma nedažytoms plokštėms, kurias reikia apdoroti rankiniu būdu. Šiek tiek brangesni yra nepermatomais dažais arba bespalviu laku nudažyti gaminiai. Geresnės kokybės fasadinės plokštės yra dažomos masėje, o tai prisideda prie jų ilgaamžiškumo ir mažesnio galimų įbrėžimų matomumo. Geriausios yra pluoštinio cemento plokštės yra tos, kurios gamykloje padengtos laku, nuo kurio lengvai pašalinami bet kokie nešvarumai, net sunkiai nuplaunami grafitai.

Pluoštinio cemento apdailos plokštės būna kelių dydžių, tačiau populiariausios yra 1200 x 2500 mm. Jų storis gali būti nuo 6 iki 12 mm, o svoris – 13-15 kg/m2. Pluoštinio cemento plokštės bus naudojamos pastatuose, kurių fasadas išeina tiesiai į gatvę.

HPL plokštės

HPL plokštės – tai laminuotos fasadinės plokštės, kurios yra įdomi fasadinių plokščių atmaina. Joms daugiausia būdingas didelis atsparumas drėgmei ar kitiems kenksmingiems atmosferos veiksniams. Palyginti su pluoštinio cemento plokštėmis ar kitomis apdailos plokštėmis, HPL plokščių privalumas yra tas, kad jos yra lengvos ir daug plonesnės.

Rinkoje yra kelių rūšių HPL plokščių, kurios skiriasi sujungimo būdu ir dydžiu. Vidinė plokštės dalis yra iš medžio drožlių plokštės, kuri yra specialiai grūdinta, todėl mažiau linkusi sluoksniuotis. Išorinis paviršius yra padengtas atspausdintu popieriumi su apsauginę funkciją atliekančiu dervos sluoksniu. Tačiau paprastai tokios fasadinės plokštės būna vienspalvės ir raštuotos, dažniausiai skirtos medinėms plokštėms imituoti.

Dažniausiai parduodamos yra 1320 x 3050, 1860 x 2550, 1530 x 3050, 1860 x 3650 ir 2130 x 4270 mm formato HPL plokštės. Kita vertus, medžio drožlių plokščių arba medžio pagrindo plokščių storis paprastai būna nuo 6 iki 13 mm, o laminuotų plokščių – nuo 0,6 iki 3 mm. Surinkimo būdas nėra sudėtingas. Jas reikia tik pritvirtinti prie sienos varžtais arba klijais. Norint išpjauti atitinkamą formą, pakanka naudoti pjūklą grūdintais dantimis arba elektrinį pjūklą.

Įrašas paskelbtas temoje Patarimai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.