2017 m. rugsėjo mėn. 21 d.

Du-evaldui

Aktualijos
0

Netvarkingų kioskų savininkams – savivaldybės įspėjimai

Netvarkingų kioskų savininkams – savivaldybės įspėjimai

Alytuje nuosekliai imamasi priemonių aplinkai gražinti ir šį kartą sprendžiama netvarkingų kioskų problema. Ant 11 mieste esančių netvarkingų kioskų jau iškabinti įspėjimai jų savininkams.
Alytaus miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo ir Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus specialistai ant netvarkingų kioskų iškabino įspėjimus, kuriuose nurodoma, kad laikinieji įrenginiai iki 2018 m. liepos 1 d. privalo atitikti Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2017 m. birželio 29 d. priimtu sprendimu Nr. T-232 patikslintų prekybos ir paslaugų teikimo Alytaus miesto viešosiose vietose taisyklių nuostatus. Šiame įspėjime Alytaus miesto savivaldybės administracija taip pat informuoja, kad laikinieji įrenginiai, kuriuose nėra vykdoma jokia veikla privalo būti nukelti.
Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojo savivaldybės vyriausiojo architekto Mindaugo Matažinsko, Alytaus miesto savivaldybės tarybai patvirtinus patikslintus prekybos ir paslaugų teikimo Alytaus miesto viešosiose vietose taisyklių nuostatus, pradėti spręsti viešųjų erdvių įvaizdžio klausimai. Šiose taisyklėse numatyta, kad viešosiose miesto erdvėse stovinčių šviestuvų, mažosios architektūros elementų ir prekybos įrenginių estetinis vaizdas turi būti suderintas su Alytaus miesto savivaldybe. Anot M. Matažinsko, Alytaus miesto savivaldybė pirmiausia ėmėsi spręsti prekybos įrenginių estetinio vaizdo klausimus, tad tikimasi, kad mieste esančių neprižiūrimų kioskų vaizdas netrukus pasikeis, o tuos kioskus, kuriuose nevykdoma jokia veikla jų savininkai geranoriškai nusikels.
Laikinųjų įrenginių, specializuotų automobilių, kioskų, paviljonų, nestacionariųjų lauko kavinių ar išplėstų aptarnavimo vietų prie stacionariųjų viešojo maitinimo vietų estetinė išvaizda (forma, spalva, medžiagiškumas) turi derėti prie bendro esamo architektūrinio komplekso vaizdo. Kioskų savininkų prašoma atkreipti ypatingą dėmesį į jiems priklausančio statinio spalvą. Ji turėtų derėti prie aplinkinių statinių spalvos, jeigu tai nėra statiniui nustatytas spalvų derinys pagal veiklos rūšį, pavyzdžiui, spaudos kioskų.
Atvirose erdvėse statomų, individualaus dizaino kioskų ir paviljonų įstiklinimo plotas turi sudaryti ne mažiau 50 % bendro sienų ploto. Savininkui disponuojant keletu komplekse pastatytų kioskų ar paviljonų, šie statiniai turi būti projektuojami vieningo dizaino ir dažomi tik pagal techniniame projekte tam kompleksui sudarytą dažymo schemą. Svarbu ir tai, kad kioskai ir paviljonai turėtų iškabą ir lentelę su eilės numeriu, kuris bus išduodamas kartu su leidimu statyti statinį.
Alytaus miesto savivaldybės administracija prašo kioskų savininkus iki 2018 m. liepos 1 d. užtikrinti, kad kioskai atitiktų taisyklėse keliamus reikalavimus.

 

Alytaus m. sav. inf.

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!