2017 m. rugsėjo mėn. 21 d.

Du-evaldui

Gamta
0

Meškos pėdsakai – tarp Alytaus ir Trakų rajonų

 

Birželio septintą dieną, popietę, Pivašiūnų seniūnijos Anykštėnų kaimo (Alytaus r.) gyventojas Alvydas Jonys raiste prie pat Alytaus ir Trakų rajonų ribos pastebėjo didžiulius pėdsakus ir iš karto įtarė, kad jie gali būti meškos.
Apžiūrėti šio radinio vyras pasikvietė pažįstamą ūkininką ir medžiotoją Romą Tamsevičių.
“Išgirdęs negalėjau patikėti. Bet skubiai atėjęs į nurodytą vietą be jokių abejonių supratau, kad tai meškos pėdsakai. Jos palikta ilga brydė rodė nueitą kelią iš didelio Smetoniškių miškų masyvo Trakų rajone per pamiškės raistą į Sudvariškių mišką Alytaus rajone. Domiuosi gyvūnais ir lankydamas medžiotojų kursus daugelį pėdsakų išmokau atskirti. Gaila, kad iš karto negalėjau nufotografuoti. Nebuvau pasiėmęs telefono. Grįžau į tą pačią vietą jau po lietaus, todėl pėdsakai durpyne liko nebe tokie ryškūs. Pridėjau šalia jų 45 dydžio savo kroksus”, – pasakojo R.Tamsevičius.
Jis žinia greit pasidalijo su pažįstamais medžiotojais. Vyrai prisiminė, jog gegužės viduryje Lietuvos edukologijos universiteto darbuotojams Trakų rajone, už poros dešimčių kilometrų nuo Anykštėnų kaimo, pavyko ne tik pamatyti mešką, bet ir nufotografuoti.
“Nutarėme, kad lokys po žiemos miego blaškosi ir ieško meilės”, — pajuokavo R.Tamsevičius.
Pavasarį migruodami iš Estijos į Baltarusiją ir atvirkščiai ieškoti naujų plotų rudieji lokiai pakeliui kartais užklysta ir į Lietuvos miškus.

lrytas.lt

Genovaitė Rafanavičienė 

 korespondentė

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!