2017 m. rugsėjo mėn. 23 d.

Du-evaldui

Gamta
0

Koks bus paskutinis vasaros mėnuo?

beach-1969831_640

Prabėgusi liepa į šalį atnešė galingas liūtis – miestuose tvino gatvės, buvo apsemti namų rūsiai. Pietryčių Lietuvoje kai kur kritulių kiekis pasiekė net katastrofinį lygį, mat per 12 valandų iškrito kone viso mėnesio kritulių norma. Tačiau rugpjūtis, paskutinis vasaros mėnuo, pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarybos Klimatologijos skyriaus vyresniosios klimatologės Viktorijos Mačiulytės, turėtų būti ramesnis. „Rugpjūtis yra jau tarsi perėjimas į rudenį“, – sakė specialistė.

Įprastai rugpjūčio mėnesio vidutinė temperatūra svyruoja nuo 16 iki 18,5 laipsnių Celsijaus. Kritulių kiekis labai panašus į birželio ir liepos mėnesį. Šių trijų mėnesių bendras kritulių kiekis yra pakankamai vienodas ir kiekvieno atskirai vidutiniškai siekia apie 76–78 mm.

Rugpjūtis, nors ir vasaros mėnuo, jis turi ir rudens, ir vasaros požymių. „Pavyzdžiui, oro temperatūra rugpjūtį dar gana aukšta, vidutiniškai apie 17 laipsnių, tačiau kritulių kiekio pasiskirstymas jau rudeniškas. Žvelgiant į šį parametrą, vasaros viduryje kritulių kiekis yra didesnis pietinėje dalyje – Varėnoje, Lazdijuose. Ten didelį kritulių kiekį lemia iš pietų ateinantis frontas. O jau  rugpjūtį didesnis kritulių kiekis yra vakarinėje dalyje, nes keičiasi atmosferos cirkuliacija“, – pasakojo V. Mačiulytė.

Remiantis klimatologiniais duomenimis, šių metų  rugpjūtis neturėtų išsiskirti nuo normos. Kritulių kiekis turėtų būti artimas daugiamečiams rodikliams. Temperatūra taip pat artima normai.  „Temperatūrų svyravimų gali pasitaikyti – bus ir karštų, ir vėsių dienų. Liūtys galimos po karščio laikotarpių. Tad jei pasitaikys karštų momentų, yra tikimybė, kad bus ir stipraus lietaus. Ypač  – popietinėmis valandomis.“ – tikino specialistė.

Anot V. Mačiulytės, šių metų meteorologinė situacija yra labai nestabili, cirkuliacija greitai besikeičianti.  „Anksčiau vyraudavo anticikloninė cirkuliacija, tačiau pastaraisiais metais dominuoja cikloninė cirkuliacija. Dėl nestabilios atmosferos yra sudėtingiau prognozuoti orus“, – aiškino klimatologė. Laukia karščio banga Rytoj daug kur trumpi lietūs, galima perkūnija, šils iki 24–29 laipsnių, vakariniuose rajonuose iki 21–23, vėjas bus silpnas.  Kaip teigė ilgalaikių prognozių specialistė Teresė Kaunienė, trečiadienį atslinks nauja karščio banga. Karšta bus ir naktį, ir dieną, sulauksime lietaus su perkūnijomis, bus tvanku. Vietomis lietus gali būti smarkus. Naktį šils net iki 18–23 laipsnių. Dieną liūtys su perkūnijomis, tikėtina kruša, škvalas. Karštis rytinėje šalies dalyje sieks 28–33 laipsnius, vakarinėje pusėje apie 25–27, pajūryje dar vėsiau.

Ketvirtadienį orai aprims, atvės. Naktį rytinėje pusėje dar gali palyti, formuosis rūkas. Naktį bus 13–18, dieną be lietaus, vyraus 21–26 šilumos.  Penktadienį vėl sudėtingesnė diena. Daug kur trumpi lietūs galimi tiek naktį, tiek dieną, vietomis su perkūnija. Naktį šils iki 15–20, dieną bus apie 22–27, šilčiausia bus pietiniuose rajonuose. Šeštadienį lietaus bus mažiau. Naktį šils iki 13–18, dieną temperatūra pakils iki 19–24 laipsnių.  Pagal dabartinius duomenis sekmadienis bus šiek tiek vėsesnis.

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!