2017 m. rugsėjo mėn. 23 d.

Du-evaldui

Gamta
0

Kačių vegetarių istorijos tęsinys

kaciu vegetariu istorijos tesinys

Po straipsnio apie Pirmojo Alytaus kates vegetares, kurios daržuose apgraužia agurkus, pasipylė augintinių šeimininkų ir daržininkų diskusijos ir pasakojimai apie kates, turinčias keistą skonį. Kačių mylėtojai pasakoja, kad kai kurios katės agurkus apgraužia ne tik daržuose, bet agurkų vogti įsigauna ir į šiltnamius.

kaciu vegetariu istorijos tesinys1

Pasirodo yra kačių, kurios mėgsta ne tik agurkus, bet ir morkas, kopūstus, melionus. Augintinių šeimininkai pasakoja, kad jų katės ne tik agurkus, bet kartais ir visus sodinukus nugraužia. Sužinojome, kad yra katė – žalių baravykų mėgėja, kuri laukia, kada šeimininkas grįš iš miško, kad galėtų pasimėgauti grybais! Išgirdome apie katiną, kuriam šeimininkai suteikė pravardę “Agurkichas”, nes jeigu tik jis užuodžia agurkus – juos pavagia. Yra kačių, kurios slapčia užlipusios ant stalo pirma sugraužia rastą agurką, o tik po to dešrą. Mums patiko pasakojimas apie kačių šeimynėlę, kurie daržuose “dirbdavo” susikooperavę: vienas graužia agurkus, kitas saugo, o po to apsikeičia.

kaciu vegetariu istorijos tesinys3

Kačių pomėgis graužti agurkus daug kam yra atradimas. Žmonės spėlioja, kad gal agurkus daržuose apgraužia pelės, o katės tiesiog ateina jų medžioti… Ši teorija nepasitvirtino, nes atsirado daug liudininkų, mačiusių kaip katės daržuose doroja daržoves.

Atsirado ir patarimų, kaip šią problemą spręsti. Buvo pasiūlymas katinui šalia agurkų pasėti kačių žolės ir tuomet katinas rinksis šiuos augalus vietoje agurkų. Mums labai patiko šios problemos sprendimo būdas – prie agurkų lysvių katėms padėti dešros.

Kai kurios straipsnio skaitytojos guodėsi, kad jų katinai tempia namo įvairius graužikus, netgi paukščius, o jos, sužinoję tokią naujieną, labai norėtų, kad jie irgi būtų vegetarai. Daugelis kačių augintojų, pirmą kartą sužinoję, kad katės mėgsta daržoves, nusprendė pabandyti jomis pavaišinti savo mylimus augintinius. Skaitytojos juokavo, kad reikia katėms pagaminti salotų…

kaciu vegetariu istorijos tesinys2

Kad išsiaiškinti ar visos katės mėgsta agurkus ir kodėl jos juos mėgsta, apie šį kačių elgesį teiravomės veterinaro. Veterinaras paaiškino, kad kai kurioms katėms patinka toks maistas ir tai yra normalu.

Yra ir tokių kačių, kurios mėgsta gerti kavą! Tokio kavos mėgėjo šeimininkas visada mėgdavo juokauti: mano katinas išgėrė kavutės ir išėjo į kiemą pasivaikščioti…

O jūsų katė ar valgo agurkus? O gal ji dar kuo nors ypatinga? Parašykite mums apie savo augintinius ir mes įdomiausiais jūsų pastebėjimais ar istorijomis pasidalinsime su visais skaitytojais. Laukiame jūsų laiškučio el. paštu info@dzukijostv.lt arba žinutės mūsų facebook puslapyje @dzukijainfo.lt.

dzukijainfo

Giedrė Bratkauskaitė

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!