2017 m. rugsėjo mėn. 21 d.

Du-evaldui

Verslas
0

Įžymusis “Vijūnėlės dvaras” jau atvėrė duris

 
Druskininkai Vijūnėlės paplūdimyje nustebins ir pasikeitusiu baru pakrantėje. Vis girdėdami parko lankytojų klausimą, kur yra Vijūnėlės dvaras, šeimininkai kartą atsakė, jog jis čia. Taip jų baras ir gavo naują, plačiai išgarsintą pavadinimą “Vijūnėlės dvaras”.
“Baro pastatas šioje išskirtinėje net Druskininkams vietoje mus senokai viliojo. Pagaliau įsidrąsinome ir pasitaikius progai jį įsigijome iš buvusių savininkų. Per du mėnesius atnaujinome vidų ir išorę”, — teigė Viktorija ir Artūras Žilinskai, nuo šio savaitgalio kasdien laukiantys klientų.

Dovanų gavo ir kaktusų

Kiek paaukštėjo buvusio baro terasos stogas, o ją apjuosė akmenų ir visžalių medelių lankas. Vidus išpuoštas originaliomis dekoracijomis – statulėlėmis, vazomis, kitomis detalėmis.
Atidarymo vakarą su įkurtuvėmis atėję pasveikinti svečiai šeimininkų patarimu jiems dovanų sunešė įvairių kaktusų ir jų kompozicijų. Pasak V.Žilinskienės, kad smagiau būtų žaisti itališką pakrantės restoranėlį.
Įrengti patogūs ir staliukai, ir krėslai, lankytojams neužstojantys vaizdo į parką, pušyną, tvenkinį.

Nuo ledainės – iki restorano

Iš pradžių ketinę atidaryti ledainę, nes išskirtinius ledus jau seniai moka gaminti, šeimininkai ją iškeitė į itališko pakrantės restorano su jūrų gėrybėmis, desertais, kitokiais pačių sukurtais valgiais ir gėrimais idėją.
Nuo vienuoliktos iki penktos valandos valgiaraštis pritaikytas paplūdimio lankytojams, o vėliau – vakaro pramogų gamtoje apsuptyje trokštantiems kurorto gyventojams ir svečiams. Savaitgaliais baro kolektyvas jų lauks valanda ilgiau – iki 24-os.

Patarimų davė tėvai

Patyrusių patarėjų ir pagalbininkų jauniems verslininkams nereikėjo ieškoti, nes Artūro tėvai Marina ir Rimvydas Žilinskai per dvidešimt metų kurorte įkūrė dvi sėkmingai veikiančias picerijas „Sicilia“. R.Žilinskas džiaugėsi, kad jaunieji šeimos verslininkai savo barui išrinko lietuvišką pavadinimą „Vijūnėlės dvaras“, kuris turėtų nulemti sėkmę, nes Lietuvoje jis jau išpopuliarintas.
Druskininkiečiams aišku, kad taikinys buvo ne šis pastatas, o miesto meras Ričardas Malinauskas, kuris prikėlė Druskininkus iš mirties. Daliai žiniasklaidos ir valdžiai užsipuolus namo statybas buvusios valčių prieplaukos vietoje, šiam statiniui greitai prigijo Vijūnėlės dvaro pavadinimas.
„Apžiūrėti namą sumanę kurorto svečiai, praeidami pro barą, dažnai klausdavo, kur tokį garsųjį dvarą pamatyti. Kartą juokais pasakiau, jog čia. Taip ir buvo išrinktas barui pavadinimas“, – pasakojo V.Žilinskienė.

Patiekalai – vis kitokie

Du savaitgalius buvo kuriami įvairių patiekalų receptai.
„Tuomet užsukusiems lankytojams ir siūlėme paragauti, kad patys įvertintų“, – sakė V.Žilinskienė.
Bet čia nebus vieno tradicinio valgiaraščio – patiekalai nuolat keisis. Dieną daugiau desertų, pyragėlių, belgiškų vaflių su įvairiais priedais, itališkų sumuštinių, o vakare – jūrų gėrybių, grilio patiekalų ir tik lengvų alkoholinių gėrimų bei kokteilių prie jų.
Restorano virtuvei vadovaus sostinėje autoritetą įgijusi Indrė Medeliauskaitė.
Žilinskai jau porą metų gamina klientų pamėgtus itališkus ledus „Gelato“, o tam ir įsigijo garsios kompanijos „Carpigiani“ ledų gaminimo laboratoriją. Sukurti ir išskirtiniai arbatų, limonadų, kitų gaiviųjų gėrimų receptai.

Linkėjo dirbti visus metus

Į baro „Vijūnėlės dvaras“ atidarymą užsukęs gausus būrys vietinio jaunimo su draugais iš kitų miestų tvirtino, jog šią vietą sunku ir atpažinti. O su įkurtuvėmis šeimininkų atėjęs pasveikinti meras R.Malinauskas palinkėjo, kad „Vijūnėlės dvaras“ veiktų ne keturis mėnesius vasaros sezono metu, bet ištisus metus, ir dar pajuokavo, jog jis pateisintų Vijūnėlės dvaro pavadinimą.

 

“Lietuvos rytas”

Genovaitė Rafanavičienė
LR korespondentė

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!