2017 m. rugsėjo mėn. 21 d.

Du-evaldui

Sveikata ir grožis
0

Gauta nauja vakcinos nuo žmogaus papilomos viruso siunta

Gauta nauja vakcinos nuo žmogaus papilomos viruso siuntaNuotrauka iš freedigitalphotos.net

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento specialistai praneša, kad Lietuva gavo naują žmogaus papilomos viruso (toliau – ŽPV) vakcinos „Silgard“ siuntą. Gauta vakcinos siunta, skirta tik mergaitėms, kurioms jau įskiepyta pirma vakcinos dozė. Tam, kad susidarytų pakankamas imunitetas būtina paskiepyti mergaites dvejomis šios vakcinos dozėmis vienų metų laikotarpyje. Mergaitės (gimusios 2004 m. rugsėjo 2 d. ir vėliau), kurios buvo nepaskiepytos pirma doze iki 2017 m. liepos mėnesio, turi būti taip pat vakcinuojamos nemokama vakcina, tačiau jų vakcinacija numatyta 2017 m. rudenį, kai bus gauta antra siunta.

Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. iki šių metų birželio 1 d. iš viso Lietuvoje pirma ŽPV vakcinos doze paskiepytos 5725 11 metų mergaitės.

Kodėl reikia skiepyti 11 metų mergaites?

11-metės mergaitės yra skiepijamos nuo ŽPV pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinio skiepijimo kalendorių. Joms vakcina yra kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Vakcinacija nuo ŽPV yra itin veiksminga ir patikima gimdos kaklelio vėžio profilaktika, kuri sukuria patvarų imunitetą, todėl rekomenduojama skiepyti mergaites 9-13 metų iki galimo kontakto su ŽPV. Kad susidarytų imunitetas šiam virusui, užtenka pasiskiepyti du kartus. Vyresnes mergaitės ar moterys skiepijamos savomis lėšomis.

ŽPV vakcina yra veiksminga bet kokio amžiaus asmenims, todėl patartina pasiskiepyti, nes net ir užsikrėtus ŽPV, gali būti, jog vakcina apsaugos nuo kitų pavojingų šio viruso genotipų. Vyrams ŽPV gali sukelti išangės ir varpos vėžį.

Visus norinčius pasiskiepyti nuo ŽPV, prašome kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro inf.

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!