2017 m. rugsėjo mėn. 23 d.

Du-evaldui

Švietimas
0

Galiūnų varžybose Birštone sukurtas naujas galiūnas-robotas Robis

Galiūnų varžybose Birštone sukurtas naujas galiūnas-robotas Robis

Kol tradicinėse Birštone vykusiose Galiūnų varžybose rungtyniavo stipriausi šalies vyrai, palapinėje įsikūrę rūšiavimo pamokos „mokytojai“ ir „mokiniai“ pasitelkę išmonę sukūrė dar vieną galiūną-robotą Robį. Ir nors jis su tikrais galiūnais į varžybas nevažinės, vienišas tikrai nesijaus – edukacijoje dalyvavę vaikai sukūrė daugybę žaislų, kurie neabejotinai taps Robio draugais, nes visi jie pagaminti iš antrinių žaliavų.
O norinčiųjų kurti vaikų šeštadienį Birštone netrūko. Didžiulis jų būrys įsitaisė edukacijos rengėjų – viešosios įstaigos „Pakuočių tvarkymo organizacija“ ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro – palapinėje ir gamino drugelius, mašinytes, avinukus ir kitokius žaislus.
Kūrybinis procesas taip įtraukė vaikus, kad kai kurie kurdami žaislus palapinėje praleido kone visą dieną. Vieni vaikai kūrė tai, ką anksčiau jau yra darę mokyklose ar darželiuose, kiti tokioje edukacijoje dalyvavo pirmą kartą ir darė žaislus, kokių anksčiau nebuvo bandę daryti.
Vaikai ne tik kūrė žaislus iš antrinių žaliavų, bet ir kartu su tėvais dalyvavo rūšiavimo pamokoje.
Joje puikius rūšiavimo įgūdžius pademonstravo Jonuškų šeima, visas atliekas išrūšiavusi be klaidų ir tuo maloniai nustebinusi rūšiavimo pamokų rengėjus. Atsakingai ir namuose rūšiuojantys Jonuškų šeimos nariai net kombinuotos pakuotės, sudarytos iš popieriaus ir blizgaus plastikinio intarpo, dalis atplėšia ir popierių meta į popieriaus, o plastiką – į plastiko atliekų konteinerius. Nors rūšiavimo taisyklėms nenusižengiama ir tuomet, kai kombinuota pakuotė metama į plastiko atliekų konteinerius.
Į plastiko konteinerius reikia mesti ir metalo pakuotes, kurių rūšiavimas, kaip rodo šių metų patirtis, daugeliui kelia klaustukų. Kai kam jų dar iškyla ir rūšiuojant panaudotas vienkartines servetėles, rankšluosčius, nosinaites. Jų nereikia mesti į popieriaus atliekų konteinerį: kadangi tai neperdirbamos atliekos, jų vieta – mišrių atliekų konteineryje.
Tokias rūšiavimo taisykles sužinojo ne tik rūšiavimo pamokoje dalyvavusi ir beveik be klaidų rūšiavusi Saulių šeima tėtis Tadas, mama Gabija ir penkiametė jų dukra Dominyka bei ponia Alma Myru su dukromis devynmete Aljana ir ketverių metų Elija, bet ir kiti galiūnų varžybų lankytojai, stabtelėję prie rūšiavimo pamokų palapinės. Čia jie galėjo ir patys atsakyti į testo klausimus, ir sužinoti norimus atsakymus apie atliekų rūšiavimą.
Pamokoje dalyvavusioms šeimų komandoms buvo įteikti rankšluosčiai su rūšiavimo akcijos rengėjų – Pakuočių tvarkymo organizacijos ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro logotipais, o geriausiai į testo klausimus atsakiusiai Angelei Sabaliauskaitei padovanotas puodelis su rašikliu.
Rūšiavimo pamokos su antrinių žaliavų edukacijomis surengtos jau beveik visose Alytaus regiono savivaldybėse. Rugsėjo 8 dieną išbandyti savo jėgas rūšiavimo pamokoje buvo galima ir Alytuje vykusioje  Grikių šventėje.

 

ARATC inf.

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!