2017 m. rugsėjo mėn. 23 d.

Du-evaldui

Švietimas
0

Ekologiškoje šventėje – ekologiškos pamokos

Ekologiškoje šventėje – ekologiškos pamokos

Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Punioje, ( Alytaus r.) vykusios Šeimų šventės šurmulį puikiai papildė ir atliekų rūšiavimo pamoka, kurios metu buvo galima ne tik išmokti rūšiuoti, išbandyti praktinius rūšiavimo įgūdžius, bet ir pademonstruoti savo kūrybiškumą, dalyvaujant antrinių žaliavų panaudojimo edukacijose.
Tądien šventė Punioje tiesiog alsavo ekologiškumu, mat kartu vyko ir šiaudinių skulptūrų pleneras. Tad visi dalyviai galėjo pasisemti, pasidalinti ekologiškomis idėjomis, o norintys – ir pasimokyti, kaip draugiškai sutarti su aplinka ir visokeriopai ją tausoti.
Ir teorinių, ir praktinių žinių apie tai buvo galima sužinoti jau tradicinėje rūšiavimo pamokoje. Tokias pamokas Alytaus regiono savivaldybėse jau trečius metus iš eilės organizuoja viešoji įstaiga „Pakuočių tvarkymo organizacija“ ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras.
Užsukusieji į šių įstaigų logotipais pažymėtą palapinę buvo pakviesti atsakyti į testo klausimus, o jų atsakymai dalyvavo loterijoje.
Ją laimėjo puikiai į klausimus atsakiusi moksleivė Natalija iš Tabalenkos kaimo. Kai buvo ištrauktos loterijos laimėtojų pavardės, Natalija jau buvo išvykusi į namus, tad varžybų organizatoriai jos laimėtą prizą – puodelį su rašikliais – merginai nuvežė patys. Natalija, gavusi dovaną, labai apsidžiaugė.
Gerų emocijų nestokojo ir praktinėse rūšiavimo pamokose dalyvavę puniškiai bei šventės svečiai. Iš Daugų atvykę Vaida ir Robertas Ožalinskai su dviejų metų dukrele Saule pasakojo, kad atliekas rūšiuoja labai atsakingai – net popierines etiketes nuo butelių nuplėšia ir meta jas į atskirą konteinerį.
Namuose atliekas rūšiuoja ir alytiškiai Jolanta ir Romas Jakubauskai su pusseptintų metų sūnumi Germantu. Rūšiavimo pamokoje dalyvavę tėvai neskubėjo sakyti, į kurį konteinerį kurią atlieką reikia mesti – jie nori, kad atsakymus sūnus rastų pats ir pats visuomet rūšiuotų.
Į „Kačiukų“ komandą susibūrę dešimtmetės Ieva ir Augustė bei dvylikametis Kasparas taip pat rūšiavo labai entuziastingai ir linksmai.
Daugiausia keblumų visiems rūšiuotojams iškyla metant metalo atliekas, kurios visuomet turėtų keliauti į plastiko atliekų konteinerį.
Visoms pamokose dalyvavusioms komandoms buvo įteikti prizai – rankšluosčiai su Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro ir Pakuočių tvarkymo organizacijos logotipais.
Veiksmo netrūko ir antrinių žaliavų panaudojimo edukacijose, kurių metu vaikai demonstravo savo kūrybinis gebėjimus, kurdami žaislus ir kitokius daiktus iš antrinių žaliavų. Šioje srityje itin kruopščiai darbavosi Mantė, kūrusi pieštukinę.
Iš visų edukacijų metu sukurtų darbų vėliau bus surengta paroda, tad norintieji joje dalyvauti dar gali suspėti, atvykdami į rūšiavimo pamokas ir antrinių žaliavų edukacijas, kurios rugsėjį dar vyks Birštone ir Alytuje.

 

ARATC inf.

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!