2017 m. rugsėjo mėn. 21 d.

Du-evaldui

Pramogos ir kultūra
0

Bronzinės „Ratnyčėlės“ skulptūrėlės – už įgyvendintus projektus, sporto bazės plėtrą ir socialiai atsakingą verslą

  • Druskininkų padėkos šventės akimirkos. druskininkų sav. nuotr.

Druskininkų padėkos šventėje pagerbti Druskininkus garsinantys žmonės ir ryškiausios iniciatyvos

 

Vakar Druskininkuose jau tryliktą kartą padėkota labiausiai kurortui nusipelniusiems žmonėms bei prisimintos ryškiausios praėjusių metų iniciatyvos. Pasak Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko, džiugu, kad kiekvienais metais Druskininkuose įgyvendinami nauji projektai, duris atveria nauji objektai, žmonės garsina Druskininkus. „Prabėgę metai paliko ryškius pėdsakus. Be jūsų nuveiktų darbų Druskininkai nebūtų tokie, kokie yra šiandien. Noriu padėkoti visiems, kuriantiems Druskininkus“, – sakė R. Malinauskas. Meras pasidžiaugė, kad neseniai vykusiuose apdovanojimuose „Metų gazelė 2014“  UAB „Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centras AQUA“ buvo pripažintas sėkmingiausiai vystomu projektu pietų Lietuvoje.

Tarp beveik 300 šventės „Druskininkai 2014“ svečių – ir LR Seimo narė Kristina Miškinienė, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Valstybinio turizmo departamento direktorė Jurgita Kazlauskienė, Ūkio ministerijos kancleris Gediminas Miškinis. Šventėje dalyvavo ir Druskininkų savivaldybės verslo įmonių, įstaigų vadovai, seniūnai ir seniūnaičiai, bendruomenės pirmininkai, savivaldybės tarybos nariai, kiti garbūs svečiai.

Apdovanojimas „Ratnyčėlė 2014“ skirtas Kūno kultūros ir sporto departamentui prie LR Vyriausybės už indėlį plėtojant profesionalų sportą ir tarptautinio lygio sporto bazės sukūrimą Druskininkuose. Jau šiandien Druskininkuose duris atvers Sportininkų rengimo centras, o po dviejų metų jame vyks pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės turnyro finalas. Garbingą apdovanojimą iš mero R. Malinausko rankų atsiėmė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius.

Bronzinė „Ratnyčėlė“ taip pat įteikta ir miestui partneriui Augustavui (Lenkijos Respublika) už įgyvendintus bendrus projektus įsisavinant Europos Sąjungos fondų lėšas. Įvairios Druskininkų bei Augustavo miestų įstaigos ir institucijos įgyvendino penkis skirtingų apimčių ir trukmės projektus turizmo, jaunimo užimtumo, kultūros, kulinarinio paveldo srityse.  Prestižinį apdovanojimą atsiėmė Augustavo burmistras Wojciech Walulik.

Prestižinis apdovanojimas skirtas Albertui Katilovskiui už ilgametę paramą sportui ir sėkmingą verslo plėtojimą.  Verslininkas prieš 15 metų inicijavęs futbolo komandos sukūrimą Druskininkuose, šiandien džiaugiasi pasiektais rezultatais bei futbolo komandos „Druskininkai“ pelnytais rezultatais. Kurorto centre neseniai duris atvėrė  „Vila Arnika“. A. Katilovskio dėka autentiškas pastatas buvo rekonstruotas ir šiandien džiugina miestelėnus ir kurorto  svečius.

Stebuklingi mineralinio vandens stiklo lašai – už nuoširdų darbą Druskininkų labui 

Meras R. Malinauskas įteikė aštuonis stiklinius mineralinio vandens lašus. Už sėkmingą bendradarbiavimą lašas įteiktas buvusiam Augustavo miesto merui Kazimierz Kozukowski, už jaunųjų muzikų ugdymą ir tarptautinio konkurso-festivalio „Muzika be sienų“ organizavimą – profesorei Veronikai Vitaitei. Juliui Matulevičiui lašas įteiktas už ilgametį ir produktyvų darbą sporto srityje. Už medinės architektūros puoselėjimą Druskininkų kurorte apdovanojimas skirtas viešbučiui „ArtHotel“, apdovanojimą atsiėmė viešbučio savininkas Jevgenij Degtiarov.  Už kulinarinio paveldo plėtojimą stiklo lašas įteiktas UAB „Romnesa“, jį atsiėmė savininkas Romualdas Spulys, pažadėjęs šių metų pavasarį iškepti didžiausią šakotį ir patekti į pasaulio Gineso rekordų knygą . Už jaunimo pilietiškumo ir patriotizmo ugdymą bei užimtumo organizavimą padėkotaKrašto apsaugos  Savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 109 kuopos vadui, kapitonui Kęstučiui Valentai, už kūrybiškumą ir projektinę veiklą – „Atgimimo“ mokyklai. Rokui Jarašiui, sveiką ir neįgalų Druskininkų jaunimą vienijančio klubo sumanytojui ir vadovui,  mineralinio vandens stiklo lašas įteiktas už aktyvią veiklą integruojant neįgaliuosius į socialinį gyvenimą. „Noriu padėkoti Druskininkų merui, jo komandai bei visiems, kurie prisideda prie mūsų projekto veiklos. Sakoma, kad stipri ta bendruomenė, kurios silpnoji grandis yra stipri. Važinėdami po Lietuvą ir bendraudami su kitomis neįgaliųjų bendruomenėmis supratome, kad mūsų bendruomenė yra stipri. O tai atspindi ir Druskininkų stiprybę“, – atsiimdamas apdovanojimą kalbėjo R. Jarašius.

Pagerbtos metų iniciatyvos 

Tradicinė kultūros puoselėtojo premija ir diplomas įteiktas „Ryto“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai, folkloro ansamblio „Racilukai“ vadovei Linai Dudulienei. „Racilukai“ – kolektyvas, puoselėjantis ir skleidžiantis tradicinį lietuvių folklorą, praėjusiais metais minėjo 25 metų veiklos sukaktį.

„Lietuvių tautos poetas Justinas Marcinkevičius yra sakęs: „Tauta, sukūrusi tokias dainas, vien tik dėl to yra verta nemirtingumo“. Esu laiminga, kad galiu leikuoti dainas, šokti šokius, kad tais šokiais ir dainomis sugebėjau užkrėsti savo šeimą, savo kolegas. Nepaprastai dėkoju už tokį vertinimą gerbiamam merui, Druskininkų savivaldybės tarybai, dėkoju tiems, kurie palaiko ir tiems, kurie kritikuoja, nes kritika įpareigoja veikti ir įrodyti, kad gali. Esu laiminga, kad man padeda gerbiama Marijona Kriščiūnaitė – ansamblio krikštamotė bei ilgametis gimnazijos direktorius, dabar Švietimo skyriaus vedėjas Jevgrafijus Samuchovas“, – atsiimdama kultūros puoselėtojo diplomą kalbėjo L. Dudulienė.

Praėjusių metų gruodį, trečius metus iš eilės, Druskininkų senųjų gydyklų parką papuošė 28 originalios vietos verslininkų sukurtos eglutės. Gyventojai ir kurorto svečiai galėjo balsuoti ir taip išrinkti originaliausią parko eglutę. Apdovanojimas už gražiausią ir originaliausią kalėdinę eglutę šiais metais atitekoUAB „Agrautoma“.

Padėka už drąsą ir Druskininkų savivaldybėje veikiančių įmonių dovanos įteiktos Valdui Baranauskui, praėjusią savaitę išgelbėjusiam dvi skęstančias mergaites.

Vakaro metu šventinę programą dovanojo Eglė ir Algis Sakavičiai, grupė „Pop ladies“, Irūna Puzaraitė ir Marius Jampolskis.

 

Druskininkų sav. inf.

 

 

Dalintis:
  • googleplus
  • linkedin

Yra 0 komentarų

Palikite komentarą

Norite pareikšti savo nuomonę?
Parašykite atsakymą!